![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 15649494
*
nr 1564 9494
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 146/290 78, daterad mm: 21x24cm, yttermått inklusive ram: 52x42cm
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 19:41:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 10:34:41
1
100 kr
14/9 20:33:36
2
150 kr
14/9 22:31:04
3
200 kr
18/9 17:36:16
4
Vinnande bud
18/9 17:52:42
2
300 kr
18/9 17:52:42
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad mm: 21x24cm grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 1564 9494
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 146/290 78, daterad mm: 21x24cm, yttermått inklusive ram: 52x42cm
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 10:34:41 | 1 | 100 kr |
14/9 20:33:36 | 2 | 150 kr |
14/9 22:31:04 | 3 | 200 kr |
18/9 17:36:16 | 4 | Vinnande bud |
18/9 17:52:42 | 2 | 300 kr |
18/9 17:52:42 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad mm: 21x24cm grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25